Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash që do të sjellin reshje shiu në të territorin. Reshjet janë në intensitet mesatar.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 13ºC, në zonat e ulëta nga 10ºC në 20ºC dhe në zonat bregdetare nga 13°C në 20ºC.

Sipas parashikimeve reshjet do të vazhdojnë edhe të martën dhe të mërkurën. Dita e enjte pritet të ketë përmirësim të kushteve atmosferike.
Era do të fryej në drejtim Jugor- Juglindor me forcë valëzimi deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë territorin.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 05ºC deri në 12ºC dhe në zonat e ulëta nga 08ºC në 14ºC.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*