Veriu i vendit është lëkundur nga tërmeti në orët  e para të mëngjesit të sotëm. Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 8 km larg Bulqizës dhe 34 km larg kryeqytetit dhe është ndjerë në orën 05:28.

Tërmeti ka pasur thellësi prej 15 km.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*