Pas përhapjes se lajmit se pritet tërmet i fuqishëm para mesnatës ka reaguar kryeministri Rama duke e konsideruar këtë një fake news.

Ashtu siç e kanë theksuar edhe sizmiologët tërmetet nuk parashikohen dhe nuk ka asnjë mundësi për ti parandaluar.

Rrugët e Tiranës janë mbushur me qytetarë, të cilët duken se sot nuk do të flejnë në banesat e tyre.

Faxweb.al fton qytetarët të ruajnë qetësinë dhe për cdo rast të telefonojnë në numrat e emergjencave.

Prej ditës së djeshme vendi ynë është prekur nga dhjetra lëkundje tërmeti, me epiqendë në Durrës dhe Tiranë, dhe si pasojë lënduar dhjetra qytetarë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*