Gjyqtari i Gjykatës së Apelit, Agim Bengo ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni i tij.

Mësohet se gjyqtari e ka paraqitur kërkesën e dorëheqjes në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe komisionin e vettingut.

Kërkesa e dorëheqjes së gjyqtarit Bendo do të shqyrtohet sot në Këshillin e Lartë të Gjyqësorit.

Në 2016, BIRN raportonte se ai është 1 nga 10 gjyqtarët më të pasur në Shqipëri. Bendo ka gjykuar çështjen e 21 Janarit, dosjen Hakmarrja për Drejtësi, çështjen e ish-guvernatorit të Bankës së Shqipërisë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*