ERSEKË– Zjarr masiv ka rënë në fshatin Boshanj të Ersekës. Janë djegur 15 hektarë  dushqe dhe pisha. Përhapja e tij është aq e madhe sa nuk po munden ta shuajnë.

Kujtojmë që ditët e fundit ka pasur shumë raste zjarresh, qoftë të qëllimshme apo dhe nga shkaqe natyrore nga temperatura e lartë. Ditën e djeshme ndodhi një rast tjetër në Ersekë në vendin e quajtur Antenat, ku banorët e kishin vendosur për të pastruar tokën, por u arrit shuarja e tij nga forcat zjarrfikëse.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*