Lajmet e fundit

‘Zgjedhje të parakohshme por jo me pazare’, Basha i prerë jep mesazhin e rëndësishëm nga Korça

‘Zgjedhje të parakohshme por jo me pazare’, Basha i prerë jep mesazhin e rëndësishëm nga Korça

Kreu demokrat ka folur nga Korça për situatën në të cilën ndodhet vendi. “Zgjedhje të[Read More…]

Pak orë para konferencës së rëndësishme, Meta jep mesazhin: Mjaft më me liderë të llastuar!

Pak orë para konferencës së rëndësishme, Meta jep mesazhin: Mjaft më me liderë të llastuar!

Teksa ka paralajmëruar një konferencë të jashtëzakonshme mesditën e sotme, presidenti meta përmes një postimi[Read More…]

Lulzim Basha nuk tërhiqet: Vetëm qeveria pa Edi Ramën mund të mbajë zgjedhje të lira

Lulzim Basha nuk tërhiqet: Vetëm qeveria pa Edi Ramën mund të mbajë zgjedhje të lira

Kreu i opozitës Lulzim Basha, në takimin me strukturat e Partisë Demokratike në Prrenjas deklaroi[Read More…]

Shkrumbohen dy banesa në Korçë, zjarrfikësit ‘luftë’ për të shuar flakët

Shkrumbohen dy banesa në Korçë, zjarrfikësit ‘luftë’ për të shuar flakët

Dy banesa janë përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në qytetin e Korçës. Ngjarja e[Read More…]

U lirua para kohe, shpallet në kërkim i forti i Beratit, arrestohet drejtori i burgut dhe kartelisti në Lushnje

U lirua para kohe, shpallet në kërkim i forti i Beratit, arrestohet drejtori i burgut dhe kartelisti në Lushnje

Arrestohet drejtori i burgut të Lushnjes Judmir Shurdhi dhe Llazar Mino me detyrë kartelist pasi[Read More…]

Po ecte në shina/ 35-vjeçari përplaset nga treni në Durrës, rëndë në spital

Po ecte në shina/ 35-vjeçari përplaset nga treni në Durrës, rëndë në spital

Një 35-vjeçar është përplasur nga treni mesditën e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur[Read More…]

Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit[Read More…]

“Nuk më shqetëson fare as Komisioni as Bienalja e Venecias”, Meta: Unë kam një tjetër hall…

“Nuk më shqetëson fare as Komisioni as Bienalja e Venecias”, Meta: Unë kam një tjetër hall…

Në një konferencë urgjente Presidenti I Republikës Ilir Meta ka reaguar dhe për Komisionin e[Read More…]

Arrestohen 2 vëllezërit me rrezikshmëri të lartë, po festonin daljen e shokut nga burgu

Arrestohen 2 vëllezërit me rrezikshmëri të lartë, po festonin daljen e shokut nga burgu

Finalizohet me sukses operacioni policor  i koduar “Tartaj” Kapen dhe arrestohen 2 persona (vëllezër), me[Read More…]

E bujshme: Akuzat për dhunë, Neymar mëson vendimin e fundit të Policisë

E bujshme: Akuzat për dhunë, Neymar mëson vendimin e fundit të Policisë

Neymar mund të marrë frymë lirisht, pasi policia e Brazilit ka vendosur të pushojë çështjen[Read More…]