Lajme te tjera

Në parlamentin Europian për të luftuar për të drejtat dhe mundësitë e barabarta

Në parlamentin Europian për të luftuar për të drejtat dhe mundësitë e barabarta

kështu shprehethstudentia ekselente për shtypin Italian Gerata Ballo e cila kandidon per ne Parlamentin Europian[Read More…]

Porto, Casillas operohet me urgjenc nga një arrest kardiak.

Porto, Casillas operohet me urgjenc nga një arrest kardiak.

Frika për portierin Iker Casillas. Siç raportohet nga të gjitha mediat portugeze dhe spanjolle, Portieri[Read More…]

Deklarata e Ramush Haradinajt për Samitin/ Reagon Edi Rama

Deklarata e Ramush Haradinajt për Samitin/ Reagon Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili tha[Read More…]

PATOZI FLET PËR HERË TË PARË NGA SELIA E BINDJES DEMOKRATIKE:

PATOZI FLET PËR HERË TË PARË NGA SELIA E BINDJES DEMOKRATIKE:

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka dalë sot për herë të parë nga selia[Read More…]

OPERACION ANTIKONTRABANDË,  “Transportuesi” vë në pranga 6 persona.

OPERACION ANTIKONTRABANDË, “Transportuesi” vë në pranga 6 persona.

Policia e Shtetit njofton se ka arrestuar 6 persona, nën dyshimin e kontrabandimit të mallrave.[Read More…]

Dashuria, puna dhe paratë/ Horoskopi i majit.

Dashuria, puna dhe paratë/ Horoskopi i majit.

Maji është muaji i luleve, muaji i fundit i pranverës që sjell surpriza për ju.[Read More…]

Minatorët e Pogradecit protestë: Të gjitha qeveritë kanë gënjyer

Minatorët e Pogradecit protestë: Të gjitha qeveritë kanë gënjyer

Në Ditën e Punëtorëve, minatorët e Pogradecit kanë dalë në protestë për statusin e minatorit.[Read More…]

Nëse Shqipëria i përmbush kushtet (ka shumë shanse t’i arrijë), japim votë pozitive në Bundestag.

Nëse Shqipëria i përmbush kushtet (ka shumë shanse t’i arrijë), japim votë pozitive në Bundestag.

Deutsche Welle: Zoti Wadephul, cili është vlerësimi juaj për samitin e Ballkanit Perëndimor në Berlin?[Read More…]

Zuckerberg njofton ndryshimin e madh të Facebook.

Zuckerberg njofton ndryshimin e madh të Facebook.

“Future is private”- “E ardhmja është private”. Kështu ka deklaruar Mark Zuckerberg. Themeluesi i Facebook,[Read More…]

epa07538815 Donny van de Beek of Ajax Amsterdam (C) scores the 1-0 lead during the UEFA Champions League semi-final first leg soccer match between Tottenham Hotspur and Ajax Amsterdam at the Tottenham Hotspur Stadium in London, Britain, 30 April 2019.  EPA/WILL OLIVER

Liga e Kampioneve: Tottenham-Ajax 0-1, vendos van de Beek.

Nga Agron Brataj Ajax mundi Tottenhamin 1-0 në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës[Read More…]