Lajme te tjera

Flet ekspertja: Ja çfarë po i shtyn kosovarët drejt ISIS

Flet ekspertja: Ja çfarë po i shtyn kosovarët drejt ISIS

Ekspertja e Sigurisë, Besa Kabashi-Ramaj, ka radhitur disa prej shkaktarëve që i shtyjnë grupe të[Read More…]

Shaqiri i frymëzuar përpara finales, shikoni si e deh portierin dhe ia zhduk topin

Shaqiri i frymëzuar përpara finales, shikoni si e deh portierin dhe ia zhduk topin

Xherdan Shaqiri duket shumë i frymëzuar përpara finales së Superkupës së Europës. Futbollisti shqiptar i[Read More…]

Rrezikoi jetën duke kopjuar prindërit, video e fëmijës tërbon rrjetin

Rrezikoi jetën duke kopjuar prindërit, video e fëmijës tërbon rrjetin

Ndalohen lojrat e rrezikshme sidomos në prani të fëmijëve. Një gjë të tillë duket se[Read More…]

Tmerrohen ekspertët e OBSH-së, gjejnë në Shqipëri ende në përdorim pajisje mjekësore 100 vjeçare

Tmerrohen ekspertët e OBSH-së, gjejnë në Shqipëri ende në përdorim pajisje mjekësore 100 vjeçare

Një pajisje mjekësore ka gati 100 vite që përdoret në Shqipëri dhe kjo me te[Read More…]

Përplasje midis grekeve dhe të huajve në Athinë, një i vdekur dhe një i plagosur

Përplasje midis grekeve dhe të huajve në Athinë, një i vdekur dhe një i plagosur

Mediat greke raportojnë për një përplasje midis vendasve dhe një grupi te huajve në qender[Read More…]

Lanë të pasmet me ujë të bekuar, çifti i Instagramit e pëson keq

Lanë të pasmet me ujë të bekuar, çifti i Instagramit e pëson keq

Me Zotin dhe me zjarrin nuk luhet. Me sa duket pjesën e parë nuk e[Read More…]

Qindra emigrantë të ‘ngecur’ në Mesdhe, asnjë vend nuk i pranon

Qindra emigrantë të ‘ngecur’ në Mesdhe, asnjë vend nuk i pranon

Agjencia e Kombeve të Bashkuara për Refugjatë (UNHCR) u ka bërë thirrje qeverive evropiane, që[Read More…]

Polici vret veten, jepet alarmi për numrin e madh të vetëvrasjeve

Polici vret veten, jepet alarmi për numrin e madh të vetëvrasjeve

Një anëtar i policisë së New York-ut ka vrarë veten duke dhënë një alarm brenda[Read More…]

Hedh në lumë BMW-në dhuratë nga prindërit sepse kishte dashur Jaguar

Hedh në lumë BMW-në dhuratë nga prindërit sepse kishte dashur Jaguar

Pak janë fëmijët që si dhuratë ditëlindjeje nga prindërit marrin makina. Edhe më të paktë[Read More…]

Hapet tenderi edhe për pjesën e dytë të Lungomares në Vlorë

Hapet tenderi edhe për pjesën e dytë të Lungomares në Vlorë

Ka shpallur tenderin e radhës Fondi Shqiptar i Zhvillimit, sëbashku me Bashkinë Vlorë, për ndërtimin[Read More…]