Lajme te tjera

Alarmi! Shqipëria e rrezikuar nga obeziteti, gratë më të prekura

Alarmi! Shqipëria e rrezikuar nga obeziteti, gratë më të prekura

Obeziteti është shpallur nga Organizata Botërore e Shëndetit(OBSH) si sëmundja e shekullit dhe Shqipëria nuk[Read More…]

Puna, shëndeti e ndjenjat, njihuni me horoskopin për ditën e sotme

Puna, shëndeti e ndjenjat, njihuni me horoskopin për ditën e sotme

Dashi Gjatë kësaj dite pritet të merrni diçka më shumë, duke pasur parasysh ndikimin e[Read More…]

a sa kalori digjni në një minutë puthje…

a sa kalori digjni në një minutë puthje…

Puthja është një  moment magjik dhe intim, por sipas ekspertëve të bën mirë  edhe për[Read More…]

30 sekonda dush me ujë të ftohtë! Nuk do ta besoni se çfarë përfitoni

30 sekonda dush me ujë të ftohtë! Nuk do ta besoni se çfarë përfitoni

Edhe nëse një dush i ftohtë nuk ju duket i këndshëm, kjo procedur ka shumë përfitime shëndetësore.[Read More…]

Kapet peshkaqeni 1.5 metra i gjatë në Vlorë

Kapet peshkaqeni 1.5 metra i gjatë në Vlorë

Një peshkaqen i vogël, ka rënë në rrjetat e peshkatarëve gjatë paradites së kësaj të[Read More…]

PSG në ndjekje të Donnarumës, Milan kërkon 50 milionë euro

PSG në ndjekje të Donnarumës, Milan kërkon 50 milionë euro

Jemi në një fazë shumë të nxehtë të merkatos me vetëm 2 javë larg mbylljes.[Read More…]

Arrestohet i akuzuari si ndërmjetës në vrasjen komisar Artan Cukut

Arrestohet i akuzuari si ndërmjetës në vrasjen komisar Artan Cukut

Arrestohet Kristaq Leci i akuzuar si bashkëpunëtor në vrasjen e komisarit Artan Cuku. Mësohet se[Read More…]

Zbuloni qytetin me më shumë shofere gra në Shqipëri

Zbuloni qytetin me më shumë shofere gra në Shqipëri

Drejtimi i makinës nuk është më atribut vetëm i meshkujve. Tashmë makina është një mjet[Read More…]

Vranë me thikë dhe hodhën në kanal të riun në Fier, arrestohen dy autorët

Vranë me thikë dhe hodhën në kanal të riun në Fier, arrestohen dy autorët

Policia e Fierit ben me dije se ka arrestuar dy te rinj, S.S, 26 vjeç, banues në[Read More…]

Autobusi në flakë në Rrugën e Kombit, kompania: Shkak ishte temperatura e lartë

Autobusi në flakë në Rrugën e Kombit, kompania: Shkak ishte temperatura e lartë

Pas djegies së autobusit të linjës Durrës-Mitrovicë dje në Rrugën e Kombit ka reaguar kompania që e[Read More…]