Lajme te tjera

An anti-government protester walks near a bus that was set on fire by opponents of Venezuela's President Nicolas Maduro during clashes between rebel and loyalist soldiers in Caracas, Venezuela, Tuesday, April 30, 2019. Venezuelan opposition leader Juan Guaidó took to the streets with a small contingent of heavily armed troops early Tuesday in a bold and risky call for the military to rise up and oust Maduro. (ANSA/AP Photo/Fernando Llano) [CopyrightNotice: Copyright 2019 The Associated Press. All rights reserved]

Venezuela, Guaidò bën thirrje për revoltë. Dhjetëra të plagosur, mjete të blinduara kundër turmës

Nga Agron Brataj Është kaos i vertet në Venezuelë: kreu i opozitës Juan Guaido ka[Read More…]

Silvio Berlusconi all'Aria che Tira su La7, programma condotto da Myrta Merlino, Roma, 15 febbraio 2019. ANSA/ MASSIMO PERCOSSI

Berluskoni operohet për ngatërrimin e zorrëve, tani ai është në gjëndje të mirë shëndetësore

Silvio Berluskoni – shkruhet  në raportin e mjekut se natën e 29 prillit ai pësoi[Read More…]

Soreca: Shqipëria vendi i parë jashtë BE-së që nënshkruan me ‘Frontex’

Soreca: Shqipëria vendi i parë jashtë BE-së që nënshkruan me ‘Frontex’

Nesër pritet që të hyjë në fuqi marrëveshja e nënshkruar mes Shqipërisë dhe Agjencisë së Mbrojtjes të Kufijve[Read More…]

PRESIDENCA ZBARDH TAKIMIN E METËS ME ALEATËT E BASHËS: TË VENDOSET URGJENT DIALOGU, RREZIKOHET PLURALIZMI POLITIK

PRESIDENCA ZBARDH TAKIMIN E METËS ME ALEATËT E BASHËS: TË VENDOSET URGJENT DIALOGU, RREZIKOHET PLURALIZMI POLITIK

Presidenti Ilir Meta priti në takim kryetarët e partive politike të Grupimit të Qendrës së[Read More…]

DEKLARATA E FORTË E HARADINAJ: DJE ISHA I VETËM NË BERLIN, RAMA DHE THAÇI MË BËNË PRESION PËR TË HEQUR TAKSËN.

DEKLARATA E FORTË E HARADINAJ: DJE ISHA I VETËM NË BERLIN, RAMA DHE THAÇI MË BËNË PRESION PËR TË HEQUR TAKSËN.

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka shprehur hapur qefmbetjen me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin[Read More…]

Parandalohet një ngjarje rëndë sekuestrohet një armë zjarri.

Parandalohet një ngjarje rëndë sekuestrohet një armë zjarri.

Vlorë Policia parandalon një ngjarje të mundshme kriminale duke arrestuar në flagrancë një person me[Read More…]

Sekuestrohen 10 kilogramë lëndë narkotike në një automjet.  Arrestohen në flagrancë dy shtetas.

Sekuestrohen 10 kilogramë lëndë narkotike në një automjet. Arrestohen në flagrancë dy shtetas.

Parandalohet dhe goditet një tjetër rast me lëndë narkotike, falë bashkëpunimit me qytetarët. Sekuestrohen 10[Read More…]

U GJET E VDEKUR NË BANESË, DYSHOHET TA KETË VRARË BASHKËSHORTI

U GJET E VDEKUR NË BANESË, DYSHOHET TA KETË VRARË BASHKËSHORTI

Detaje të rëja kanë dalë lidhur më vdekjen e 53 vjeçares Antoneta Hoxha në Memaliaj.[Read More…]

PAGA MESATARE NË SHTET 25% MË E LARTË SE TEK PRIVATI NË 2018

PAGA MESATARE NË SHTET 25% MË E LARTË SE TEK PRIVATI NË 2018

Hendeku i pagave mesatare bruto ndërmjet shtetit dhe privatit rezultoi mbi 25 për qind vitin[Read More…]

PROPOZUAN DJE TRYEZË ME RAMËN, ALEATËT E DJATHTË TAKOJNË SOT METËN

PROPOZUAN DJE TRYEZË ME RAMËN, ALEATËT E DJATHTË TAKOJNË SOT METËN

Ashtu sikurse është bërë me dije, partitë e vogla aleate të Partisë Demokratike, do të[Read More…]