TIRANË

Pak ditë qetësi por sërish lëkundje tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Europiane Mesdhetare Sizmike tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra 12 km në veriperëndim të Shijakut. Lëkundja është ndjerë në orën 14:22 me orën lokale.

Tërmeti i fortë i 21 shtatorit me magnitudë 5.6 të shkallës Rihter shkaktoi panik të madh tek shqiptarët, dhjetëra të plagosur dhe qindra banesa e objekte të dëmtuara.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

*