Lajme te tjera

Bujqësia’ nis kontrollet në terren: S’ka vend për alarm, produktet të certifikuara.

Bujqësia’ nis kontrollet në terren: S’ka vend për alarm, produktet të certifikuara.

Pas akuzave të shumta që janë drejtuar së fundmi ndaj fermerëve mbi përdorimin e pesticideve[Read More…]

Inter, Nainggolan: “Juve më kërkoi në të kaluarën, tani do ta mund!”

Inter, Nainggolan: “Juve më kërkoi në të kaluarën, tani do ta mund!”

Mesfushori i Interit: “Më pëlqen të luaj kundër ekipeve të forta si janë Bianconerët. Këtë[Read More…]

VOA, financimi partive. 20-40 mijë euro në ditë për një deputet.

VOA, financimi partive. 20-40 mijë euro në ditë për një deputet.

Partitë politike deklarojnë financime deri 1.8 milionë euro, por sondazhet dhe pyetësorët zbulojnë kosto dhe[Read More…]

KLSH për përmbytjet, mungoi bashkëpunimi.

KLSH për përmbytjet, mungoi bashkëpunimi.

Nga Agron Brataj Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një sërë problematikash përsa i[Read More…]

Falë veprimit të rojave bregdetare, këlyshët e rrezikuar të breshkave gjejnë rrugën për në det në Praia do Futuro

Falë veprimit të rojave bregdetare, këlyshët e rrezikuar të breshkave gjejnë rrugën për në det në Praia do Futuro

Nga Ricardo Silva Më shumë se 150  breshka deti gjetën rrugën e tyre drejt detit[Read More…]

Protesta e Opozites PD-LSI së jashtë Parlamentit;

Protesta e Opozites PD-LSI së jashtë Parlamentit;

Nga Agron Brataj PD, LSI dhe aleatët që tashmë ndodhen jashtë parlamentit dhe kanë bojkotuar[Read More…]

Art&Dance Festival, Suksesi i gjimnazistëve të talentuar.

Art&Dance Festival, Suksesi i gjimnazistëve të talentuar.

Nga Agron Brataj Tradita e kulturës dhe promovimi i talenteve në zhanrin e kërcimit dhe[Read More…]

Ukrainë, shpërthim në minierën e qymyrit, 3 të vdekur dhe 14 të zhdukur

Ukrainë, shpërthim në minierën e qymyrit, 3 të vdekur dhe 14 të zhdukur

Tre trupa të vdekur janë tërhequr nga shpërthimi gatal në minierën e qymyrit në Lugansk[Read More…]

Relaksohuni këtë fundjavë, problemet e punës shtyjini për në maj.

Relaksohuni këtë fundjavë, problemet e punës shtyjini për në maj.

Ky është horoskopi për ditën e premte, 26 prill 2019. Njihuni me parashikimin për punën,[Read More…]

Drejtori OSHEE Vlorë godet me statujë qytetarin dhe më pas …

Drejtori OSHEE Vlorë godet me statujë qytetarin dhe më pas …

Një ngjarje skandaloze ka nodhur në qytetin e Vlorës, ku drejtori i OSHE-së në këtë[Read More…]