Lajme te tjera

Pasojat e rezistencës/ Mziu dhe Voltana Ademi 1 vit burg nëse nuk lëshojnë zyrat

Pasojat e rezistencës/ Mziu dhe Voltana Ademi 1 vit burg nëse nuk lëshojnë zyrat

Pas dështimit për të bllokuar zgjedhjet e 30 qershorit, sikundër përbetohej disa herë në ditë,[Read More…]

U lirua para kohe, shpallet në kërkim i forti i Beratit, arrestohet drejtori i burgut dhe kartelisti në Lushnje

U lirua para kohe, shpallet në kërkim i forti i Beratit, arrestohet drejtori i burgut dhe kartelisti në Lushnje

Arrestohet drejtori i burgut të Lushnjes Judmir Shurdhi dhe Llazar Mino me detyrë kartelist pasi[Read More…]

Po ecte në shina/ 35-vjeçari përplaset nga treni në Durrës, rëndë në spital

Po ecte në shina/ 35-vjeçari përplaset nga treni në Durrës, rëndë në spital

Një 35-vjeçar është përplasur nga treni mesditën e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur[Read More…]

Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit[Read More…]

“Nuk më shqetëson fare as Komisioni as Bienalja e Venecias”, Meta: Unë kam një tjetër hall…

“Nuk më shqetëson fare as Komisioni as Bienalja e Venecias”, Meta: Unë kam një tjetër hall…

Në një konferencë urgjente Presidenti I Republikës Ilir Meta ka reaguar dhe për Komisionin e[Read More…]

Sërish tërmet në Greqi, ‘goditet’ ishulli Zakynthos

Sërish tërmet në Greqi, ‘goditet’ ishulli Zakynthos

Lëkundet përsëri Greqia. Një tërmet i shkallës 4.5 Rihter ndodhi pas 01:30 në zonën detare[Read More…]

Nuk hynë dot në Bashkinë e Kavajës, reagon Spiropali: Nuk përplasemi fizikisht, jemi të duruar

Nuk hynë dot në Bashkinë e Kavajës, reagon Spiropali: Nuk përplasemi fizikisht, jemi të duruar

Pas përplasjes fizike në Bashkinë e Kavajës ku qytetarët e mbledhur para godinës kanë ndaluar kryetarin e[Read More…]

Arrestohen 2 vëllezërit me rrezikshmëri të lartë, po festonin daljen e shokut nga burgu

Arrestohen 2 vëllezërit me rrezikshmëri të lartë, po festonin daljen e shokut nga burgu

Finalizohet me sukses operacioni policor  i koduar “Tartaj” Kapen dhe arrestohen 2 persona (vëllezër), me[Read More…]

Borxh Sorosit? Meta: Do ja ktheja, s’kam përfituar as 1 biletë avioni

Borxh Sorosit? Meta: Do ja ktheja, s’kam përfituar as 1 biletë avioni

Presidenti Ilir Meta ka vijuar sulmet ndaj George Soros, duke thënë se nuk ka asnjë[Read More…]

E bujshme: Akuzat për dhunë, Neymar mëson vendimin e fundit të Policisë

E bujshme: Akuzat për dhunë, Neymar mëson vendimin e fundit të Policisë

Neymar mund të marrë frymë lirisht, pasi policia e Brazilit ka vendosur të pushojë çështjen[Read More…]