Lajme te tjera

KLSH për përmbytjet, mungoi bashkëpunimi.

KLSH për përmbytjet, mungoi bashkëpunimi.

Nga Agron Brataj Kontrolli i Lartë i Shtetit ka konstatuar një sërë problematikash përsa i[Read More…]

Falë veprimit të rojave bregdetare, këlyshët e rrezikuar të breshkave gjejnë rrugën për në det në Praia do Futuro

Falë veprimit të rojave bregdetare, këlyshët e rrezikuar të breshkave gjejnë rrugën për në det në Praia do Futuro

Nga Ricardo Silva Më shumë se 150  breshka deti gjetën rrugën e tyre drejt detit[Read More…]

Protesta e Opozites PD-LSI së jashtë Parlamentit;

Protesta e Opozites PD-LSI së jashtë Parlamentit;

Nga Agron Brataj PD, LSI dhe aleatët që tashmë ndodhen jashtë parlamentit dhe kanë bojkotuar[Read More…]

Art&Dance Festival, Suksesi i gjimnazistëve të talentuar.

Art&Dance Festival, Suksesi i gjimnazistëve të talentuar.

Nga Agron Brataj Tradita e kulturës dhe promovimi i talenteve në zhanrin e kërcimit dhe[Read More…]

Ukrainë, shpërthim në minierën e qymyrit, 3 të vdekur dhe 14 të zhdukur

Ukrainë, shpërthim në minierën e qymyrit, 3 të vdekur dhe 14 të zhdukur

Tre trupa të vdekur janë tërhequr nga shpërthimi gatal në minierën e qymyrit në Lugansk[Read More…]

Relaksohuni këtë fundjavë, problemet e punës shtyjini për në maj.

Relaksohuni këtë fundjavë, problemet e punës shtyjini për në maj.

Ky është horoskopi për ditën e premte, 26 prill 2019. Njihuni me parashikimin për punën,[Read More…]

Drejtori OSHEE Vlorë godet me statujë qytetarin dhe më pas …

Drejtori OSHEE Vlorë godet me statujë qytetarin dhe më pas …

Një ngjarje skandaloze ka nodhur në qytetin e Vlorës, ku drejtori i OSHE-së në këtë[Read More…]

epa07527398 Russian President Vladimir Putin (R) and  North Korean leader Kim Jong-un (L) exchange gifts after their talks at the Far Eastern Federal University campus on the Russky Island in Vladivostok, Russia, 25 April 2019.  EPA/ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL MANDATORY CREDIT

Kim Jong Un arrin në Rusi për takimin me Vladimir Putin

Udhëheqësi i Koresë së Veriut do të synojë të kërkojë mbështetje ndërkombëtare në debatin e[Read More…]

Nis protesta e opozitës/ PD dhe LSI bllokojnë 5 akse rrugore, Basha në Milot

Nis protesta e opozitës/ PD dhe LSI bllokojnë 5 akse rrugore, Basha në Milot

PD, LSI dhe aleatët që tashmë ndodhen jashtë parlamentit dhe kanë bojkotuar deri më tani[Read More…]

epa07524790 Real Madrid's Head Coach Zinedine Zidane attends his press conference following a training session of the club at Valdebebas sports facilities in Madrid, Spain, 24 April 2019. Real Madrid will face Getafe CF in a La Liga soccer match on 25 April 2019.  EPA/JAVIER LIZON

Zidane: Vitin e ardhshëm jemi duke u fokusuar në Liga

“Në sezonin e ardhshëm duhet të mendojmë mbi fitimin e Ligës: Kampionati do të jetë[Read More…]