Lajme te tjera

Airbnb, platforma rezidenciale me më shumë se 6 milionë shtëpi

Airbnb, platforma rezidenciale me më shumë se 6 milionë shtëpi

Më shumë se 6 milionë lista të strehimit dhe apartamenteve në mbarë botën tani janë[Read More…]

Panik tek përdoruesit kudo në botë. Bien Facebook, Instagram dhe Whatsapp…!

Panik tek përdoruesit kudo në botë. Bien Facebook, Instagram dhe Whatsapp…!

Rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe Whatsapp kanë ndeshur probleme në të gjithë botën diten e[Read More…]

Avioni më i madh në botë kryen fluturimin e parë në 5200 metra lartësi

Avioni më i madh në botë kryen fluturimin e parë në 5200 metra lartësi

Aeroplani më i madh në botë ka kryer me sukses fluturimin e tij të parë[Read More…]

Tayna: Nuk ka më mirë sesa kur më bëjnë “diss”, bota sillet rreth meje

Tayna: Nuk ka më mirë sesa kur më bëjnë “diss”, bota sillet rreth meje

Falë një bashkpunimi me Don Phenom, Tayna u bë një ndër artistet më të përmendura[Read More…]

I dashuruar që ç’ke me të! Olsi Bylyku flet për herë të parë për të dashurën

I dashuruar që ç’ke me të! Olsi Bylyku flet për herë të parë për të dashurën

Olsi Bylyku ka pranuar për herë të parë që është i dashuruar. Sot në emisionin[Read More…]

Hysaj i paprekshëm, Napoli dërgon Chievon në Serie B

Hysaj i paprekshëm, Napoli dërgon Chievon në Serie B

Pas një eksperience të tmerrshme kundër Arsenal, Napoli dhe Hysaj shfryjnë dufin kundër Chievos duke[Read More…]

PSG-ja gati ti vjedhë Bayernit futbollistin veteran

PSG-ja gati ti vjedhë Bayernit futbollistin veteran

Futbollisti Jerome Boateng do të kalojë ne të shkuarën e Bayernit, në fund të këtij[Read More…]

Policia hap zjarr ndaj personit që goditi makinën e ambasadës ukrainase në Londër

Policia hap zjarr ndaj personit që goditi makinën e ambasadës ukrainase në Londër

Ambasada e Ukrainës në Londër ka thënë se policia ka hapur zjarr ndaj një personi,[Read More…]

Avioni përplaset me helikopterin, tre persona humbin jetën

Avioni përplaset me helikopterin, tre persona humbin jetën

Një aeroplan është përplasur me një helikopter pranë Malit Everest duke shkaktuar pasoja te renda.[Read More…]

Elisa Spiropali ‘thumbon’ Lulzim Bashën: Lider kurrë nuk bëhet…

Elisa Spiropali ‘thumbon’ Lulzim Bashën: Lider kurrë nuk bëhet…

Ministrja për Marrëdhënien me Parlamentin dhe njëherësh zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali ka reaguar për[Read More…]